ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ КАР’ЄРНОГО КОУЧИНГУ ДЛЯ РОЗВИТКУ МОТИВАЦІЇ ДО УСПІХУ ПРАЦІВНИКІВ СФЕРИ ПРОДАЖІВ
DOI:
https://doi.org/10.31732/2663-2209-2024-76-351-357Ключові слова:
мотиваційна сфера особистості, мотивація до успіху, соціально-психологічні чинники мотивації до успіху, професійні компетенції, кар’єрний коучингАнотація
Враховуючи особливості мотивації працівників сфери торгівлі та впливу на неї зовнішнього контексту, в якому наразі знаходиться Україна з початком повномасштабного вторгнення та перебігу війни, побудова системи мотивації персоналу загалом та центрів кар’єрного консультування для продавців-консультантів всередині компанії, зокрема, потребують нестандартних підходів та рішень. В надскладних умовах, що склалися для усіх українців, алгоритми коучингової та психологічної підтримки, які впроваджені всередині компанії, дають можливість для керівників мати повну картинку можливостей та сильних сторін усіх співробітників, а для працівників сигнали та ознаки довгострокової турботи та уваги з боку компанії.
В статті проаналізовано специфіку впровадження кар’єрного коучингу всередині компанії з метою мотивації співробітників саме в умовах війни та встановлено, наскільки даний внутрішній сервіс служби персоналу є нетиповим для більшості компаній. Згідно останніх тенденцій ринку праці та через відтік населення в Україні, фокуси змістились в сторону здійснення прямого впливу на працівників, які генерують дохід компаній, а саме, на працівників лінійного рівня, тобто продавців-консультантів.
Підкреслено, що ця зміна фокусу є вкрай важливою, оскільки цілковито міняє підходи та парадигму мислення і ставлення до працівника зі сторони компанії, адже працівник вже більше не розглядається в контексті життєвого циклу конкретної компанії, а швидше компанія розглядає себе як етап кар’єри та робочого шляху конкретного співробітника.
В статті грунтовно проаналізовано особливості застосування програми кар’єрного коучингу та можливі перешкоди щодо розвитку цього напрямку діяльності. Під час війни поширеними перешкодами є психологічний стрес в умовах постійних тривог та обстрілів в країні, наслідками чого можуть бути психологічні травми, плинність саме цього рівня персоналу, яка завжди була високою, а наразі тільки зростає; поєднання даної консультаційної роботи з терміновим та одночасним перенавчанням персоналу в умовах нестачі працівників та вимогами керівництва виконувати КРІ, неможливість офлайн-формату та особистих зустрічей та ін.
Ключові слова: мотиваційна сфера особистості; мотивація до успіху; соціально-психологічні чинники мотивації до успіху; професійні компетенції; кар’єрний коучинг.
Завантаження
Посилання
Вітмор, Д. (2019). Ефективний коучинг. Принципи і практика. К : КМ-БУКС. 219-305.
Гайдученко, К., & Прокопенко, О. (2018). Нейрокоучинг: архітектура досягнень. К : Видавець Ростислав Бурлака. 81.
Миколайчук, І. (2015). Коучинг у системі управління персоналом. Вісник КНТЕУ, 4, 50-67.
Нaгapa, М. (2017). Iнтегpaцiйнa poль кoучингу у poзвитку кoмпетенцiй пеpсoнaлу. Мaтеpiaли Міжнародної нaукoвo-пpaктичнoї кoнфеpенцiї «Сучaснi пpoблеми глoбaльних пpoцесiв у свiтoвiй екoнoмiцi». К.: НAУ. 86-88.
Никоненко, О., & Лимарева, І. (2024). Соціально-психологічні чинники формування мотивації досягнень в умовах війни. Вчені записки Університету "КРОК", 1(73), 244-253. DOI https://doi.org/10.31732/2663-2209-2024-73-244-253.
Сингаївська, І. В., & Федорець, С. Б. (2017). Психологічний аналіз поняття менеджменту та стилів управління. Правничий вісник Університету «КРОК», 29, 197-205.
Шахова, О. (2022). Сила HR. Як досягати цілей бізнесу. Харків: Vivat. 400.
Franklin, M. (2019). The HeART of Laser-Focused Coaching: A Revolutionary Approach to Masterful Coaching. New York: Thomas Noble Books. 143.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.