УПРАВЛІННЯ СТІЙКІСТЮ І ПЕРСОНАЛОМ В ОРГАНІЗАЦІЯХ ТА ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я У КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ: ВИКЛИКИ В УМОВАХ ВІЙНИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2024-75-93-101

Ключові слова:

бізнес-стійкість, управління стійкістю, воєнний стан, розбудова системи управління, економічна безпека організації, економічна безпека закладу охорони здоров'я, конкурентна позиція, управління персоналом, бізнес-процеси, управління командною роботою

Анотація

Основною метою дослідження є характеристика особливостей управління стійкістю і персоналом в організаціях та закладах охорони здоров’я під час кризових ситуацій. Завдання, що ставиться в статті полягає в визначення ключових аспектів управління стійкістю і персоналом в умовах такої кризової ситуації як воєнний стан. Виокремлено й ретельно охарактеризовано ключові параметри системи управління стійкістю і персоналом в організаціях та закладах охорони здоров’я. Охарактеризовано, як системний підхід та регулярні оцінки ризиків сприяють зміцненню стійкості медичних установ. В результаті, організації та заклади охорони здоров'я, які інвестують у передові технології та навчання персоналу, зміцнюють свою здатність витримувати кризи, гарантуючи неперервність і якість наданих послуг. Обгрунтовано, що інтеграція та підтримка спільноти є невід'ємною частиною управління стійкістю і персоналом в умовах кризи, сприяючи ефективному обміну ресурсами та координації дій у відповідь на надзвичайні ситуації. Визначено, що стійкість у системах охорони здоров'я є критично важливою для підтримки їхньої операційної стабільності та ефективності в умовах криз. Обгрунтовано, що медичні заклади з високим рівнем стійкості краще обробляють наплив пацієнтів та управління дефіцитними ресурсами. Встановлено, що відповідні стратегії дозволяють ефективніше впоратися з кризовими подіями. Охарактеризовано, що стресові умови вимагають підготовленості та оснащення установ для захисту співробітників від вигоряння та стресу. В результаті, скорочення кількості закладів охорони здоров'я та персоналу в Україні в 2022–2023 роках значною мірою пояснюється значними збоями, викликаними воєнним станом. Встановлено, що фінансові результати приватних медичних установ знизилися через економічну нестабільність та збільшені операційні витрати в умовах конфлікту. В результаті аналізу, встановлено, що воєнний час ставить перед системою охорони здоров'я низку серйозних викликів, що впливають на її стійкість, включаючи потребу швидкої адаптації та підтримання логістичних ланцюгів для забезпечення доставки необхідних ресурсів. Визначено основні виклики воєнного часу, що суттєво впливають на систему управління стійкістю і персоналом в організаціях та закладах охорони здоров’я.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

Марта Копитко, Львівський державний університет внутрішніх справ

Доктор економічних наук, професор, Львівський університет внутрішніх справ, Львів, професор кафедри управлінських технологій, Університет економіки та права «КРОК», м. Київ, Україна

Дмитро Ткачук, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»

Аспірант, кафедра управлінських технологій, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», м. Київ

Посилання

Козирєва П.В. Аналіз та стратегії управління ризиками в системі охорони здоров'я. Управління закладами охорони здоров'я. 2022. №2. С.37-43.

Бондаренко Н.Є. Системні підходи до забезпечення стійкості медичних установ у надзвичайних ситуаціях. Журнал медичного права. 2018. №6. С.52-57.

Шапурова О.О.Моделі оцінки банкрутства та кризового стану підприємств. Економіка та держава. 2009. №4. С.59-64.

Савченко М. В. Розвиток категоріального базису «економічна стійкість». Галицький економічний вісник, 2019. № 2. С. 5-17.

Alazzam, F. A. F., Tubishat, B. M. A.-R., Savchenko, O., Pitel, N., & Diuk, O. Formation of an innovative model for the development of e-commerce as part of ensuring business economic security. Business: Theory and Practice, 24(2), 2023, 594–603.

Sylkin, O., Shtangret, A., Ogirko, O., & Melnikov, A. Assessing the financial security of the engineering enterprises as preconditions of the application of anti-crisis management: Practical aspect. Business and Economic Horizons (BEH), 14(4), 2018, 926–940.

Kopytko, M., Fleychuk, M., Veresklia, M., Petryshyn, N., & Kalynovskyy, A. Management of security activities at innovative-active enterprises. Business: Theory and Practice, 22(2), 2021, 299-309.

Alazzam, F. A. F., Tubishat, B. M. A.-R., Storozhuk, O., Poplavska, O., & Zhyvko, Z. Methodical approach to the choice of a business management strategy within the framework of a change in commercial activities. Business: Theory and Practice, 25(1), 2024, 1–10.

Kopytko, M., & Sylkin, O. Modelling information support for combating corruption in the economic security management system of the state. Social and Legal Studios, 6(3), 2023, 60-66.

Литвиненко І.Л. Інноваційні методики в оцінці ефективності роботи закладів охорони здоров'я в умовах кризи. Наукові вісті. 2020. №1. С.78-85.

State Statistics Service. URL : https://www.ukrstat.gov.ua/ (дата звернення 17.08.2024)

Downloads

Опубліковано

2024-09-27

Як цитувати

Копитко, М., & Ткачук, Д. (2024). УПРАВЛІННЯ СТІЙКІСТЮ І ПЕРСОНАЛОМ В ОРГАНІЗАЦІЯХ ТА ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я У КРИЗОВИХ СИТУАЦІЯХ: ВИКЛИКИ В УМОВАХ ВІЙНИ. Вчені записки Університету «КРОК», (3(75), 93–101. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2024-75-93-101

Номер

Розділ

Розділ 2. Управління та адміністрування

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають