ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМИ ПРОЕКТАМИ У СФЕРІ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ
DOI:
https://doi.org/10.31732/2663-2209-2022-66-87-95Ключові слова:
механізм, цивільний захист, соціальне проектування, соціальне управління, матеріальні ресурси, пілотуванняАнотація
Глибокі суспільні перетворення, що останнім часом відбуваються в Україні, супроводжуються значними інституціональними змінами в системі публічного управління та його складовій – державне регулювання, зокрема в сфері цивільного захисту населення та територій. Сучасні механізми державного управління цивільним захистом, мають бути орієнтовані на стимулювання антикризового розвитку з метою забезпечення суспільних потреб, посилення ділової активності населення, забезпечення необхідного рівня соціального захисту та рівня життя населення, збереження культурної й природної спадщини. Проблема впливу різних негативних чинників, зокрема й ризиків, завжди актуальна в управлінні проектами. Практика управління проектами та програмами свідчить про те, що управління невизначеністю як частиною реального світу – це обов’язкова функція проектного менеджера, оскільки в умовах невизначеності проекти завжди мають фактичні додаткові втрати часу, фінансів, якості порівняно з плановими. Сучасний стан політичного, економічного, законодавчого середовища проектів та програм, що реалізуються на базі вітчизняних підприємств, організацій, компаній у різних сферах, мінливий, нестабільний, турбулентний. Високий рівень невизначеності як внутрішнього, так і зовнішнього середовищ проектів призводить до того, що керівник проекту повинен управляти ним в умовах високих ризиків, постійних змін, оперативно вирішувати проблеми у проекті, управляти конфліктами, боротися зі стресами, і навіть інколи вирішувати кризові ситуації у проекті. Головною метою цієї роботи є дослідження теоретико-методичних засад механізму державного управління соціальними проектами у сфері цивільного захисту. У статті досліджено історію становлення та розвитку соціального проектування, теоретичні та практичні підходи до його використання в державному управлінні у сфері цивільного захисту. Узагальнено існуючу класифікацію соціальних проектів. Оцінено особливості об'єкта проектування як соціальної системи. Визначено основні проблеми соціального проектування в державному управлінні соціальними проектами у сфері цивільного захисту.
Завантаження
Посилання
Колосок А. Зарубіжний досвід соціальної відповідальності бізнесу та перспективи його застосування в Україні. Економічний часопис Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки. 2015. № 1. С. 15–19.
Затєйщикова О. О. Етапи формування стратегії соціальної відповідальності бізнесу. Бізнес Інформ. 2014. № 2. С. 200-205.
Лапін В. М. Безпека життєдіяльності людини: навчальний посібник. Львів : Львівський банківський коледж, 1998. 192 с.
Доманський В. А. Державне управління пожежною безпекою України (організаційно-правовий аналіз за матеріалами діяльності Державного департаменту пожежної безпеки): дис. … канд. юрид. наук: 12.00.07 / Київ, 2004. 204 с.
Коваль Я.С. Форми реалізації партнерських відносин бізнесу і влади в умовах розвитку ринкової економіки. Вчені записки Університету «КРОК». 2021. №3(63). С. 80-87. DOI: https://doi.org/10.31732/2663-2209-2021-63-80-87.
Волянський П. Б. Організація державного управління при загрозі виникнення та ліквідації надзвичайних ситуацій державного і територіального рівнів. Економіка та держава. 2014. № 8. С. 96–99.
Лещенко О. Я. Вплив сучасних воєнно-політичних конфліктів на проблематику цивільного захисту: досвід Сирії та України. Вісник Дніпропетровського університету. Серія: Філософія. Соціологія. Політологія. 2016. № 5. С. 67-80.
Бондаренко О. Структурно-функціональна модель корпоративної культури. Грані : науково-теоретичний і громадсько-політичний альманах. 2012. № 6. С. 101–105.
Семенченко А.І. Стратегічне планування у сфері державного управління національною безпекою: автореф. дис. доктора наук з держ. упр.: спец. 25.00.02 «Механізми державного управління»/ Київ, 2008. 36 с.
Фірсова С. Соціальна відповідальність бізнесу в Україні: маркетинговий аспект. Вісник Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Серія: Економіка. 2011. URL : http://papers.univ.kiev.ua/ekonomika/articles/Business_Social_Responsibility_in_Ukraine_the_ Marketing_Aspect_14009.pdf.
Антошко Т. Р., Круш П. В., Тюленєва Ю. В. Впровадження корпоративної соціальної відповідальності на промислових підприємствах : монографія. Київ : Нац. техн. ун-т України «Київ. політехн. ін-т», 2013. 275 с.
Костенко В. Модернізація державної системи цивільного захисту в контексті європейської інтеграції України. Державне управління та місцеве самоврядування. 2013. Вип. 4(19). С. 111.
Шаповал В. М. Соціальна відповідальність бізнесу в структурі управління економікою : монографія. Дніпро : ДВНЗ «Нац. гірн. ун-т», 2011. 356 с.
Лазаренко О., Колишко Р. Посібник з КСВ. Базова інформація з корпоративної соціальної відповідальность : навч. пос. Київ : Енергія, 2008. 96 с.
Жукова Л. А. Державне управління у сфері цивільного захисту в Україні: функціонально-структурний аспект: дис. … канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Київ, 2007. 212 с.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Андрієнко М.В., Гаман П.І., Калиненко Л.В., Овчаренко Б.О., Гордєєв П.М.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.