УПРАВЛІННЯ РІЕЛТЕРСЬКИМ БІЗНЕСОМ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.31732/2663-2209-2021-61-102-106Ключові слова:
ринок нерухомості, ріелтерський бізнес, агенти з нерухомості, ріелтерська діяльність, брокерська діяльність, довгострокове інвестування, агенція нерухомостіАнотація
З розвитком ринку нерухомості в Україні важливого значення набула діяльність осіб, які надають послуги у супроводі купівлі, продажу або оренди об’єктів нерухомості. Цих осіб зазвичай називають агентами з нерухомості, або ріелтерами (брокерами). Значущість ріелтерської (брокерської) діяльності обумовлена тим, що вона пов’язана з однією з найважливіших матеріальних цінностей людини – нерухомістю. Метою статті є дослідження стратегічних аспектів управління ріелтерським бізнесом в Україні, а також виявлення особливостей організації функціонування ріелтерської агенції. Крім того, виявлення особливостей організації девелоперської діяльності на ринку нерухомості України та обґрунтування механізмів фінансового забезпечення реалізації девелоперських проєктів потребує подальших досліджень. Адже нерухомість вважається однією з найменш ризикових сфер довгострокового інвестування з достатньо високим рівнем рентабельності. Метою статті є дослідження стратегічних аспектів управління ріелтерським бізнесом в Україні, а також виявлення особливостей організації функціонування ріелтерської агенції. В статті досліджено ефективні механізми управління процесом забезпечення конкурентних позицій ріелтерського підприємства, що дає можливість швидко реагувати на дії чинників зовнішнього середовища. Обґрунтовано пропозиції щодо використання стратегічних інструментів та методик, призначених для застосування в управлінні процесом забезпечення конкурентоспроможності ріелтерського підприємства, а також визначено напрямки удосконалення управління конкурентоспроможністю підприємства з використанням новітніх підходів. Особливу увагу приділено питанню розробки проекту стратегічних заходів з підвищення ефективності управління діяльності ріелтерського підприємства. Запропоновано шляхи управління брокерською агенцією. Визначено інструменти, що формують інформаційну базу для управління ріелтерською агенцією у довгостроковій перспективі через належну побудову процесів планування, організації та координації управління.
Завантаження
Посилання
Конкурентоспроможність підприємства: оцінка рівня та напрями підвищення: монографія. / за заг. ред. О. Янкового. Одеса: Атлант, 2017. 470 с.
Буркун І. Г. Особливості розвитку і проблеми функціонування регіональних ринків житлової нерухомості. Економiка та держава. 2010. № 4. С. 66–69.
Бондаренко А. «Чайники» – угроза рынку недвижимости. Нерухомість України: матеріали Національного форуму. Київ, 2012. 14 с.
Проект «Создание единой всеукраинской базы данных по совершенным сделкам на рынке недвижимости Украины». URL : http://asnu.net/po.php.
Чигасов С. Г., Петровський Б. С. Генезис девелопмента на сучасному етапі розвитку будівельного ринку України. Економіка та держава. 2011. №10. С. 51-56.
Нікітіна О. П. Психологічні чинники організаційного стресу у ріелтерів: попередження та ефективний менеджмент. 2017. URL : https://www.researchgate.net/profile/Oksana_Nikitina/publication/329891843
Про ріелтерську діяльність : Проект Закону України від 07 липня 2011 р. № 8781. URL : http://http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=40905.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.