КЛЮЧОВІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙНИХ СИСТЕМ
DOI:
https://doi.org/10.31732/2663-2209-2019-56-213-218Ключові слова:
науково-технічний прогрес, інновації, інноваційна активність, національна інноваційна системаАнотація
У дослідженні увага авторів приділяється проблемам формування національних інноваційних систем, що обумовлено сучасними тенденціями розвитку світової економіки, використання новітніх технологій, впровадження новацій. У статті охарактеризовано інноваційна сфера та інноваційний розвиток країн світу. Доводиться, що інновації та впровадження новітніх технологій сприяє економічному зростанню держав. Національні інноваційні системи є необхідними для ефективного функціонування та економічного розвитку держав. Виявлені та розкриті чинники, які впливають на функціонування національних інноваційних систем. У статті розглянуто особливості інноваційного розвитку передових країн світу в умовах розвитку інформаційної економіки. Висвітлено актуальні питання формування національних інноваційних систем країн ЄС, США Японії та Китаю. У даному дослідженні проаналізовано слабкі та сильні сторони національних інноваційних систем країн-лідерів, а також Китаю, та можливості їх подальшого розвитку і ймовірні загрози. Показано переваги функціонування американської інноваційної системи над європейською, а також виявлені особливості функціонування національних інвестиційних систем країн Європейського Союзу та США. Розкриті фактори забезпечення стійкого інноваційного розвитку ЄС. Акцентована увага на проблемах забезпечення стійкого інноваційного розвитку країн Європейського Союзу і шляхів забезпечення успіху європейського бізнесу у майбутньому, та підвищення його конкурентоспроможності у порівнянні з американськими компаніями. Виявлені особливості і доведена необхідність залучення «хмарних технологій», онлайн-технологій, що є актуальним для економічного розвитку передових країн світу. Визначені та проаналізовані ряд проблем в інноваційному середовищі, що було обумовлено наслідками глобальної фінансово-економічної кризи. Доведено, що в умовах викликів сьогодення саме інновації сприяють стійкому зростанню національних економік та підвищенню їх конкурентоспроможності.
Завантаження
Посилання
Инновационная политика будущего: политика ЕС в области инновационного развития должна поддерживать экономический рост. URL : http://futureview.info/documents/52776027664ed20000000003.pdf.
Калятин В. О., Наумов В. Б., Никифорова Т. С. Опыт Европы, США и Индии в сфере государственной поддержки инноваций. URL : http://www.russianlaw.net/files/law/doc/a59.pdf.
Шаров В. Ф. Опыт стран Европейского союза по созданию русловий, повышающих конкурентоспособность и эффективность национальных инновационных систем. URL : http://ecsn.ru/files/pdf/201210/201210_205.pdf.
Жан-Мари Фрессине. Кластери конкурентоспособности вокруг «треугольлника» инноваций. URL : http://www.inop.ru/files/innovacionnie_trendi_ru_11.pdf.
Никифорова А. Э. Сравнительный политический анализ институтов инновационного развития на примере Сингапура, Швеции и Финляндии. URL : http://www.mgimo.ru/files2/y01_2014/246233/nikiforova_diss.pdf.
Стратегия инновационного развития Европейского Союза. URL : http://ick.ru/materials/ick.ru_2014.pdf.
Towards enhanced patent valorisation for growth and jobs. URL : http://ec.europa.eu/enterprise/policies/innovation/files/swd-2012-458_en.pdf.
Доклад об цифровой экономике, 2019. URL : https://unctad.org/en/PublicationsLibrary/der2019_overview_ru.pdf.
Matthews C. Federal Support for Academic Research, Congressional Research Service, 2012, 23 p. URL : https://www.fas.org/sgp/crs/misc/R41895.pdf.
Иванов В. В., Иванова Н. И., Розебум Й., Хайсберс Х. Национальные инновационные системы в России и ЕС. URL : http://pnu.edu.ru/media/filer_public/2013/02/13/nis_rf.pdf.