АНАЛІЗ ІННОВАЦІЙНИХ, ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ, ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2025-78-365-372

Ключові слова:

менеджмент, інвестиції, інновації, інвестиційно-інноваційне забезпечення, підприємства сфери інформаційних технологій, управління інвестиційно-інноваційним забезпеченням

Анотація

У статті проведено аналіз інноваційних, інвестиційних процесів, інвестиційно-інноваційного забезпечення підприємств в сучасних умовах.

Актуальність теми полягає у необхідності дослідження процесів інноваційного, інвестиційного забезпечення, оскільки впровадження інноваційної діяльності є неможливим без фінансування, основою якого є внутрішні та зовнішні інвестиції. Кошти вкладені в інновації, інноваційні розробки мають тривалий термін окупності та повернення і виступають внутрішніми чи зовнішніми інвестиціями, що вкладаються в інноваційну діяльність з метою отримання прибутку в майбутньому. Завдяки інвестиціям відбувається розробка та підготовка до впровадження у виробництво готового продукту, інноваційного процесу, технології. Все це обгрунтовує  високу актуальність проведення аналізу процесів інноваційного, інвестиційного забезпечення, підприємств в  сучасних  умовах  розвитку.

Мета статті полягає у проведенні дослідження та аналізу інноваційних, інвестиційних процесів, інвестиційно-інноваційного забезпечення підприємств в сучасних умовах. Методологічною основою дослідження стали методи аналізу та синтезу, спостереження, порівняння; системний, ресурсний, історичний, комплексний, логічно-діалектичний методологічні підходи.

Отримані наукові результати полягають у тому  що досліджуючи інвестиційні, інноваційні процеси в сучасній економіці, функціонуванні підприємств загалом та суб’єктів господарювання виявлено загальні тенденції та динаміку їх зміни. Проведений аналіз інвестицій в сферу професійної, наукової та технічної діяльності  дав можливість виявити певну невідповідність фактичних обсягів та структури  інвестицій за цим напрямом тим фактичним потребам, які є та мають бути реалізовані для досягнення результатів та зростання продуктивності інноваційної, науково-технічної сфери. Невідповідність капітальних інвестицій в сферу професійної, наукової та технічної  діяльності, відсутність збалансування реальних потреб цієї сфери та врахування існуючих в світі, в світовому науково-технічному середовищі тенденцій та трендів призводить до зменшення ефективності чи й відсутності реальних результатів від інвестування коштів, що не відповідає фінансовим очікуванням інвесторів  та не сприяє зростання обсягів інвестування в цю сферу, розширенню кола фактичних та потенційних інвесторів. 

Перспективи подальших досліджень полягають у доцільності подальшого вивчення процесів інвестиційного інноваційного забезпечення з метою виявлення складових та структури інноваційного потенціалу та інвестиційного середовища здійснення інноваційної інвестиційної  діяльності  підприємств  та пошуку можливостей  перспективних напрямів  зміцнення цього потенціалу та активування  інноваційної  діяльності  підприємств в поточній  діяльності та в  майбутньому.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Сергій Рожок, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»

Аспірант кафедри управлінських технологій, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», м. Київ

Посилання

Борщ, Л. (2008). Інновації і інвестиції в реальному секторі економіки: перспективи розвитку. Економіка ринкових відносин. № 22. С. 44-52.

Вітковський, Ю. (2019). Методологічні та методичні прийоми і підходи до управління розвитком інноваційно-інвестиційного потенціалу суб’єктів агробізнесу. Вісник ХНАУ. № 4(2). С. 210–219.

Волощук, В. (2020). Інструментарій оцінки інвестиційного забезпечення інноваційного розвитку підприємств. Формування ринкових відносин в Україні. № 12. С. 61–71.

Державна служба статистики України (2025). Економічна статистика. Наука, технології та інновації. https://www.ukrstat.gov.ua/

Качур, Р. (2015). Державне регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційній економіці України : автореф. дис. канд. екон. наук : 08.00.03. Львів.22 с.

Краус, Н. (2019). Інноваційна економіка в глобалізованому світі: інституціональний базис формування та траєкторія розвитку: монографія. Київ: Аграр Медіа Груп. 492 с.

Музиченко, Т. (2014). Інвестиції та інвестиційна діяльність: понятійний апарат. Сталий розвиток економіки. № 3. С. 161–167.

Лаврова, Ю. (2012). Економіка підприємства та маркетинг. Харків : ХНАДУ. 133 с.

Озерчук, О. (2015). Сутність, роль та напрями державної фінансової політики регулювання інвестиційної діяльності в Україні. Наукові праці НДФІ. №1. С. 16-25.

Пересада, А., Смірнова, О., Онікієнко, С., & Ляхова, О. (2001). Інвестування. К.: КНЕУ. 251 с.

Сумець, О. & Ігнатова, Є. (2010). Товарна інноваційна політика. Київ : Хай-Тек Прес. 368 с.

Ткачук, О. & Германюк, Н. (2020). Сучасне удосконалення інноваційної діяльності підприємств. Економiка та органiзацiя управлiння № 4 (40) С. 90-99.

Федоренко, В. (2001). Інвестиційний менеджмент.К. : МАУП. 280 с.

Федоренко, В. (2004). Інвестознавство. К.: МАУП. 480 с.

Downloads

Опубліковано

2025-06-30

Як цитувати

Рожок, С. (2025). АНАЛІЗ ІННОВАЦІЙНИХ, ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ, ІНВЕСТИЦІЙНО-ІННОВАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВ В СУЧАСНИХ УМОВАХ . Вчені записки Університету «КРОК», (2(78), 365–372. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2025-78-365-372

Номер

Розділ

Розділ 2. Управління та адміністрування