РОЗБУДОВА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ ЧЕРЕЗ ДУАЛЬНУ ОСВІТУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2022-67-103-113

Ключові слова:

дуальна освіта, стейкхолдери, журналістика, інноваційні форми освіти

Анотація

У статті зроблено спостереження за розвитком процесу впровадження дуальної освіти в Україні. Визначено роль стейкхолдерів у взаємодії трикутника стейкхолдер – ЗВО – студент. Мета статті - роздуми та спостереження на прикладі спеціальності «Журналістика» щодо застосування дуальної освіти в умовах війни як практичної форми реалізації освітньої програми у поєднанні з виробничим процесом. Під час викладу в процесі дослідження використано аналіз, статистичний метод, експеримент. Встановлено, що дуальна освіта дає можливість моделювати індивідуальний навчальний план відповідно до виробничих завдань підприємства. ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК», беручи участь у такому міжнародному україно-молдовському проєкті COOPERA Erasmus+, передбачає для реалізації низку завдань, спрямованих на досягнення головної для нашого закладу мети – отримати досвід нової форми освіти, що допоможе у реалізації підготовки фахівців, затребуваних на ринку праці.

Інноваційний менеджмент у забезпеченні таких завдань ЗВО полягає у методичній роботі зі створення інтегрованих навчальних планів з чітким розмежуванням складових, що забезпечать теоретичну частину та практичну складову, визначену на основі екстраполяції «практична дисципліна – виробничі завдання». Сучасні проєкти дають можливість стабілізувати освітню галузь у далекостроковій перспективі, враховуючи виклики, пов’язані з війною. Якщо взяти за приклад російсько-українську війну, то очевидним є застосування таких зусиль під час фіксування фактів військових злочинів для подальшої передачі інформації до державних структур. Щоб не порушувати Законів воєнного часу стосовно фіксації відеоматеріалів, держава створила низку чатботів, наповнення яких можна цілком забезпечити зусиллями студентів.

Українська освіта продовжує реалізацію оновлення за рахунок міжнародних проєктів, як наприклад, упровадження дуальної освіти. Базові позиції у цих процесах посідають: матеріально-технічна база, яку можуть надати підприємства для реалізації програмних результатів навчання закладами вищої освіти, гармонізація структури і змісту вітчизняних освітніх програм з європейськими стандартами, адаптація знань і навичок, які даються освітою, з реальними життєвими потребами воєнного часу, мобільність процесів оновлення професійних компетентностей, приведення у відповідність структури державних стандартів підготовки кадрів до реальних потреб і запитів, з урахуванням тенденції різкого зниження демографічної картини в умовах війни. Наразі відчувається розбалансованість ринку праці у зв’язку з війною. Підготовка нових кадрів, швидке набуття ними професійного досвіду – це нагальне питання, яке здатна частково вирішити дуальна форма освіти.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Неля Момот, ВНЗ "Університет економіки та права "КРОК"

к.ф.н., доцент, професор кафедри міжнародних відносин та журналістики, Університет «КРОК», м. Київ, Україна

Посилання

Пугачова А. Дуальна освіта: з чого почати? URL: https://pon.org.ua/novyny/9182-prezentovano-praktychnyi-posibnyk-iz-dualnoi-osvity.html (дата звернення 25.03.2022)

Романюк І. Дуальна освіта: як це працює? URL: https://thepage.ua/ua/experts/irina-romanyuk (дата звернення 01.05.2022)

Дуальна освіта: як це працює в Україні. URL: https://osvita.ua/vnz/83771/ (дата звернення 25.03.2022)

Що таке дуальна освіта і навіщо вона українцям. URL: https://life.pravda.com.ua/society/2017/02/16/222630/ (дата звернення 25.03.2022)

Чатботи, які допоможуть українцям під час війни. URL: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3421119-mincifri-opriludnilo-perelik-catbotiv-aki-dopomozut-ukraincam-pid-cas-vijni.htmlhttps://www.ukrinform.ua/rubric-society/3421119-mincifri-opriludnilo-perelik-catbotiv-aki-dopomozut-ukraincam-pid-cas-vijni.html (дата звернення 25.03.2022)

Ткаченко назвав месиджі, які щодня мають казати вголос всі українські політики в усіх ЗМІ. URL:https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3224988-tkacenko-nazvav-mesidzi-aki-sodna-maut-kazati-vgolos-vsi-ukrainski-politiki-v-usih-zmi.html (дата звернення 25.03.2022)

Освіта і війна в Україні (24 лютого – 1 квітня 2022). URL: https://cedos.org.ua/researches/osvita-i-vijna-v-ukrayini-24-lyutogo-1-kvitnya-2022/ (дата звернення 02.04.2022)

Downloads

Опубліковано

2022-10-28

Як цитувати

Момот, Н. (2022). РОЗБУДОВА НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ ЧЕРЕЗ ДУАЛЬНУ ОСВІТУ. Вчені записки Університету «КРОК», (3(67), 103–113. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2022-67-103-113

Номер

Розділ

Розділ 2. Управління та адміністрування