ІННОВАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ДІЯЛЬНІСТЮ ВИПРОБУВАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ З УРАХУВАННЯМ СИСТЕМНИХ РИЗИКІВ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-58-137-143

Ключові слова:

інноваційний підхід, діджиталізація, випробувальна лабораторія, ризик, HACCP, кластерний аналіз

Анотація

Пріоритетним завданням для нашої країни є впровадження сучасних інформаційних технологій в бізнес-процеси підприємств та державних установ. Поняттями, що активно впроваджуються в бізнесі та в державному управлінні є: автоматизація, оцифровка даних та діджиталізація. Діджиталізацією називається цифрова трансформація. Цифрові технології відкривають унікальні можливості для розвитку нашої економіки та підвищення якості життя громадян. Завдяки глобалізації світу, діджиталізація стає неминучою. У всьому світі через соціальні мережі доступні послуги, які раніше надавалися лише в межах однієї країни. Діджиталізація бізнес-процесів є тим важелем, що сприяє їх просуванню. Основні переваги: економія часу і підвищення продуктивності; оптимізація та покращення комунікації; вихід на новий рівень обслуговування клієнтів; підвищення конкурентоспроможності за рахунок поліпшення клієнтського досвіду, загальної оптимізації робочого процесу та виявлення ризиків. COVID-19 вніс свої корективи. З моменту поширення світом вірусу діджиталізація прискорилась. Бізнес, державні установи, навчальні заклади були змушені працювати дистанційно. Впровадження сучасних технологій у всі робочі процеси передбачає не лише встановлення сучасного обладнання або програмного забезпечення, але і фундаментальні зміни в підходах до управління, зовнішніх комунікацій, корпоративної культури. Як наслідок підвищується продуктивність кожного співробітника і рівень задоволеності клієнтів, а підприємство здобуває репутацію прогресивного та сучасного. Це перехід з локального ринку на національний і міжнародний ринок. У статті проаналізовано впровадження сучасних інформаційних технологій в елементи управління діяльністю випробувальної лабораторії легкої промисловості: сформовано алгоритм реєстрування замовлення, визначення потреб замовника, що проведені на основі аналізу із застосуванням семи принципів HACCP. Розроблена методика визначення критичних контрольних точок (ККТ) на основі кластерного аналізу. Представлений аналіз виконує функцію моніторингу щодо визначення пріоритетних потреб замовника, тобто дозволяє випробувальній лабораторії виявити свої слабкі ланки по відношенню до потреб замовника. А відтак оцінити свою конкурентоспроможність.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

Л. М. Віткін, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»

д.т.н., професор кафедри управлінських технологій

О. О. Сингаївська, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»

аспірантка

Посилання

ДСТУ ISO/IEC 17025:2017 Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій Київ, 2017. 40 с. (Інформація та документація). URL : http://www.euroacademia.com.ua.

Офіційний сайт Сьогодні. URL : https://www.segodnya.ua/ua/ukraine/elektronnaya-ukraina-kakie-uslugi-vskore-stanut-dostupny-onlayn-1284314.html.

Офіційний сайт FXSSI. URL : https://ru.fxssi.com/top-10-samyx-dorogix-kompanij-mira.

Офіційний сайт Channel IT. URL : http://channel4it.com/publications/Vedushchie-mirovye-kompanii-aktivno-razvivayut-proekty-Interneta-veshchey-34769.html#.

Кластерный анализ. URL : http://statlab.kubsu.ru/sites/project_bank/claster.pdf.

Офіційний сайт StatSoft. URL : http://statsoft.ru/home/textbook/modules/stcluan.html.

Downloads

Опубліковано

2020-06-05

Як цитувати

Віткін, Л. М., & Сингаївська, О. О. (2020). ІННОВАЦІЇ В УПРАВЛІННІ ДІЯЛЬНІСТЮ ВИПРОБУВАЛЬНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ З УРАХУВАННЯМ СИСТЕМНИХ РИЗИКІВ. Вчені записки Університету «КРОК», (2 (58), 137–143. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-58-137-143

Номер

Розділ

Розділ 9. Інноваційна діяльність