ОРГАНІЗУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ В АГРАРНІЙ СФЕРІ РЕГІОНУ
DOI:
https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-59-224-235Ключові слова:
малий бізнес, регіональна економіка, агропромисловий комплекс, організування бізнесу, регіон, сільське господарствоАнотація
Малий бізнес має суттєвий вплив на стабілізацію економічної ситуації регіонів. Малі підприємства та індивідуальні підприємці поряд з великими підприємствами беруть участь практично у всіх секторах економіки і вносять помітний внесок у виробництво товарів і послуг. Тому дослідження даного питання є актуальним та своєчасним. Метою статті є дослідження процесу оганізування малого бізнесу в аграрній сфері регіону. В роботі обґрунтовано визначну роль малого бізнесу в економіці. З нових позицій визначено поняття малого бізнесу в аграрній сфері. Досліджено історичний аспект поняття підприємництво. Визначено роль сільського господарства як складової агропромислового комплексу в становленні економіки регіону та країни вцілому. Доведено, що сільське господарство є одним із фундаментальних основ забезпечення економічної безпеки держави. Проаналізовано розвиток малого бізнесу в сьогоденні України. Досліджено проблеми та перспективи розвитку малого агробізнесу. Визначено доцільні напрямки державної підтримки малого бізнесу в агропромисловому комплексі України. Виокремлено та обґрунтовано перешкоди для ведення малого бізнесу аграрної сфери. Проаналізовано основні показники розвитку малого підприємництва. Обґрунтовано необхідність різкого збільшення кількості малого підприємництва в аграрному секторі економіки України. Доведено, що для подальшого розвитку дрібного виробництва та створення стабільного та конкурентного середовища в селі необхідно визначити пріоритети їх розвитку, а також подальшу підтримку з боку держави. Державна підтримка повинна бути спрямована на вирішення таких завдань: сприяння старту бізнесу; створення можливостей для трансформації малого та середнього бізнесу як основи конкурентного середовища та підвищення ефективності діяльності великих компаній; забезпечення конкурентоспроможності та динамічності підприємництва як одного з факторів економічного зростання.
Завантаження
Посилання
Большой экономический словарь / под. ред. А. Н. Азрилияна. Москва : Институт новой экономики, 1997. 684 с.
Питання Міністерства економічного розвитку і торгівлі: Постанова КМУ від 20.08.2014 № 459. База даних «Законодавство України». Верховна Рада України. URL: httр://zаkоn.rаdа.gоv.uа/lаws/shоw/459-2014-%D0%BF
Об общих началах предпринимательства граждан в СРСР: Закон СРСР від 02.04.1991р. № 2079-1. URL: httр://zаkі.ru/раgеsnеw.рhр?іd=1649.
Коляденко Д.Л., Ускова Л.В. Державна інвестиційна політика підтримки малого підприємництва в АПК. Модернізація політики та управління в Німеччині та Україні в контексті євроінтеграції: матеріали V Міжнар. наук.-практ. конференції, 12-14 липня 2017 р. Черкаси : ЧДТУ, 2017. С. 53-55.
Кривенко Л. В. Ключевые детерминанты повышения конкурентоспособности малого и среднего бизнеса. Міжнародні банківські конкуренції: теорія і практика : зб. доповідей конференції. Суми : УАБС НБУ, 2016. С. 6-8.
Кривенко Л. В. Стратегічні пріоритети підвищення конкурентоспроможності малого бізнесу в Україні. Економіка: проблеми теорії та практики, 2016. С. 136-145.
Калетнік Г. М., Мазур А. Г., Кубай О. Г. Державне регулювання економіки: навчальний посібник. Київ : Хай-Тек Прес, 2011. 428 с.
Малік М. Й., Шпикуляк О. Г. Розвиток аграрного підприємництва в умовах інституціональних трансформацій. Економіка АПК, 2017 № 2. С.2-16.
Маслак Н. Банки та АПК України: співпраця триває! Пропозиція, 2017. № 5. С. 154–160.
Митний кодекс України: Закон України від 13.03.2012 № 4495-VІ. База даних «Законодавство України». Верховна Рада України. URL: httр://zаkоn3.rаdа.gоv.uа/lаws/shоw/4495-17.
Офіційний сайт Державної служби статистики України. URL : httр://www.ukrstаt.gоv.uа/.
Ґудзь О. Є., Сомик А. В. Державна програма фінансової підтримки підприємств АПК через механізм здешевлення кредитів. Економіка АПК. 2016. № 11. С. 54-63.
Downloads
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.