СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ У КОНТЕКСТІ УПРАВЛІННЯ ГОТЕЛЬНИМ БІЗНЕСОМ

Автор(и)

  • М.П. Денисенко Київський національний університет технологій та дизайну
  • С.В. Бреус Київський національний університет технологій та дизайну

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-59-113-118

Ключові слова:

туризм, готельний бізнес, управління готельним бізнесом, доходи від міжнародного туризму, економічний розвиток держави

Анотація

У статті досліджено роль та значення туризму як важливого стратегічного сектора економіки, що стимулює розвиток елементів інфраструктури, зумовлює збільшення доходної частини бюджету та має широкі можливості для залучення іноземної валюти і різного роду інвестицій, сприяє диверсифікації економіки у результаті утворення обслуговуючого індустрію туризму сектору економіки. Визначено та обґрунтовано тенденції, які узагальнено характеризують сучасний стан цієї сфери та справляють влив на економічний розвиток країн світу загалом та готельний бізнес, зокрема. Так сфера міжнародного туризму характеризується нестабільною динамікою збільшення кількості туристів, однак в цілому та серед країн, які є найпопулярнішими серед туристів та перерозподілом доходів від міжнародного туризму, що свідчить про перерозподіл світових грошових потоків від країн, які традиційно користувались попитом у туристів до менш традиційних туристичних центрів. Мета статті полягає у дослідженні взаємозв’язку та впливу доходів від туризму на економічний розвиток країн світу. Проведено поглиблений аналіз, який свідчить про нестабільне збільшення ВВП країн світу та незначну залежність ВВП країн від розвитку туристичної сфери і як результат, збільшення кількості туристів та доходів країн світу від міжнародного туризму. Доповнено дослідження шляхом визначення питомої ваги доходів від міжнародного туризму у ВВП загалом та країн світу, найпопулярніших серед туристів, що свідчить про її зменшення, що можна було б вважати умовно позитивною тенденцією, адже це може призвести за інших рівних умов до підвищення конкурентоспроможності світових економік та стимулювати розвиток інфраструктури країн і загалом, у перспективі, – до підвищення рівня розвитку їх економік за рахунок акумуляції зусиль та перенаправлення коштів на розвиток й збереження туристичних центрів, але в сучасних умовах розвитку світової економіки це справляє негативний вплив на розвиток туристичної сфери як світу в цілому, так і країн, зокрема, найпопулярніших серед туристів. Розглянуто вплив поширення пандемії коронавірусу на розвиток туристичної сфери загалом та її інфраструктури, зокрема готельного бізнесу й зроблено висновок, що в сучасних умовах готельний бізнес переживає складні часи, що обумовлено, зокрема нарощуванням обсягів пандемії, спричиненою коронавірусною інфекцією. Зроблено висновок, що підвищення ефективності готельної сфери потребує здійснення суттєвих змін в концепцію управління готельним бізнесом.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

М.П. Денисенко , Київський національний університет технологій та дизайну

д.е.н., професор, професор кафедри економіки та сфери обслуговування

С.В. Бреус, Київський національний університет технологій та дизайну

д.е.н., доцент, професор кафедри менеджменту та публічного адміністрування

Посилання

UNWTO. Country profile – International Tourist Arrivals (2014-2019). URL : https://www.unwto.org/country-profile-inbound-tourism.

Названі найпопулярніші країни для туризму в світі: лідирує Франція (2014-2019). URL : https://www.poglyad.tv/nazvani-najpopulyarnishi-krayiny-dlya-turyzmu-v-sviti-lidyruye-frantsiya/.

У 2019 році іноземні туристи залишили в Україні $1,4 мільярда (інфографіка) (2014-2019). URL : https://minfin.com.ua/ua/2020/06/01/46399442/.

UNWTO. Country profile – International Tourist Receipts (2014-2019). URL : https://www.unwto.org/country-profile-inbound-tourism.

World – Gross domestic product in current prices (2014-2019). URL : https://knoema.com/atlas/World/GDP.

Gross domestic product in current prices (2014-2019). URL : https://knoema.com/atlas/ranks/GDP.

Коронавірус: скільки втрачає туризм (2020). URL : https://www.bbc.com/ukrainian/features-51870285.

Downloads

Опубліковано

2020-11-02

Як цитувати

Денисенко , М., & Бреус, С. (2020). СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ ТУРИСТИЧНОЇ СФЕРИ У КОНТЕКСТІ УПРАВЛІННЯ ГОТЕЛЬНИМ БІЗНЕСОМ. Вчені записки Університету «КРОК», (3 (59), 113–118. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-59-113-118

Номер

Розділ

Розділ 6. Менеджмент та маркетинг