ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РИНКІВ

Автор(и)

  • Д,К. Ткач ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-60-32-38

Ключові слова:

співпраця України та ЄС у енергетичній сфері, НЕК «Укренерго, НАЕК «Енергоатом», ОСР, НКРЕКП, ENTSO-E

Анотація

У статті аналізуються перспективи співпраці ЄС та України в умовах глобалізації енергетичних ринків. Співпраця України та ЄС у енергетичній сфері направлена на укріплення безпеки в енергетиці, здатності до конкуренції та стійкості, що є докінченою умовою для економічного зросту та забезпечені піднесення у напряму до ринкової економіки. Ця взаємодія основується на партнерстві, яке охоплює всі напрямки  співробітництва у цій сфері, керуючись  наступними принципами: співпадіння  зацікавленості,  обопільності, прозористості та передбачуваності, Договору до Енергохартії 1994 р., Меморандуму про взаєморозуміння щодо співробітництва у галузі енергетики, Угоді про асоціацію України та ЄС, а також інших двобічних угод. Тому для України в реалізації  політики енергетичної незалежності, надзвичайно важливим є інтегрувати  об'єднану енергетичну систему країни в European Transmission System Operators. Саме на це направлена Програма діяльності КМ України, прийнята Постановою ВР №26-VIII від 11.12. 2014 р. Виконуючи цей документ 28 06 2017 р. НЕК «Укренерго» заключила з системними операторами, що входять до складу Регіональної групи ENTSO-E «Континентальна Європа» «Угоду про умови майбутнього об’єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи». У вересні 2019 року  було заключено так званий  Сервісний контракт між НЕК «Укренерго» та  Консорціумом системних операторів ENTSO-E. 13.02.2019 року у м. Брюссель було укладено Угоду про участь НЕК Укренерго в Програмі співробітництва European Transmission System Operators поза рамками членства на 2019-2021 роках. Ця програма створює умови для виняткової співпраці між ENTSO-E та НЕК Укренерго  її ціль – виробити базис для набуття навиків та кардинальних практик з найголовніших за значенням для НЕК Укренерго  проблем щодо приєднання до ENTSO-E. Україна, вперше за роки незалежності, створила вагому перспективу у доволі недовгий строк здійснити кроки, направлені на укріплення  своєї енергетичної безпеки та стопроцентне об’єднання з енергориноком Європи. НЕК Укренерго грає вирішальну функцію в ході приєднання ОЕС України до ENTSO-E. Цей процес вимагає від всіх зацікавлених сторін забезпечити  можливості для реалізації вимог енергосистеми та учасників ринку.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографія автора

Д,К. Ткач, ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК»

аспірант

Посилання

Зміни до Конституції, які закріплюють курс України на членство в Європейському Союзі та НАТО. URL : https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2644931-zmini-do-konstitucii-pro-kurs-na-es-i-nato-nabuli-cinnosti.html.

Угода про асоціацію Україна-ЄС: дороговказ реформ. URL : http://www.kas.de/wf/doc/kas_32048-1522-13-30.pdf?12091213495.

Особливості аутсорсингу як інноваційного інструменту управління підприємствами. URL : http://b-ko.com/book_412_glava_27_3.5. D.html.

Засенко О. Ю. Конвергенція сучасних інструментів електронної комерції Європейського Союзу. International relations, part “Economic sciences”. 2016. №17. URL : http://journals.iir.kiev.ua/index.php/ec_n/article/view/2928.

Інтеграція до ENTSO-E. Ключові результати за два роки. URL : https://www.slideshare.net/Ukrenergo/entsoe-147948212.

Укренерго уклало Сервісний контракт для дослідження можливості синхронного об’єднання енергосистеми України з ENTSO-E. URL : https://ua.energy/zagalni-novyny/ukrenergo-uklalo-servisnyj-kontrakt-dlya-doslidzhennya-mozhlyvosti-synhronnogo-ob-yednannya-energosystemy-ukrayiny-z-entso-e/.

Энергоатом и Укрэнерго начали испытания на энергоблоках АЭС. URL : http://www.energoatom.com.ua/ru/actvts-16/dostizeniaadernoj energetiki ukrainy-208/dostizenia_2020_goda-236/p/energoatom i ukrenergo nacali ispytania na_energoblokah_aes_dla_vozmoznosti_budusej_integracii_oes_ukrainy_v_evropejskuu_set_entso_e-46206.

Укренерго та SEPS оновили Експлуатаційну угоду у повній відповідності до правил ENTSO-E. URL : https://ua.energy/zagalni-novyny/ukrenergo-ta-seps-onovyly-ekspluatatsijnu-ugodu-u-povnij-vidpovidnosti-do-pravyl-entso-e/.

Downloads

Опубліковано

2020-12-25

Як цитувати

Ткач, Д. (2020). ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РИНКІВ. Вчені записки Університету «КРОК», (4 (60), 32–38. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-60-32-38

Номер

Розділ

Розділ 2. Міжнародні економічні відносини