СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ЯК УМОВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕСПУБЛІКИ СЕРБІЯ

Автор(и)

  • В. Крампот УНІОН –Університет імені М. Тесли https://orcid.org/0000-0002-4039-5807
  • О. Гайдобранський УНІОН –Університет імені М. Тесли

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-57-39-43

Ключові слова:

стратегія, стратегічне управління, взаємодія з навколишнім середовищем, формування майбутнього

Анотація

Стратегічне планування економічного та соціального розвитку територій сприймається керівними владними структурами як дієвий спосіб реагування на виклики ринку в умовах динамічних змін ринкового середовища. Як елемент системи державного регулювання національної економіки воно дозволяє підвищити конкурентоспроможність територій з огляду на можливість виявлення найважливіших проблем та визначення таких напрямків їх перспективного розвитку, для яких є найсприятливіші умови та наявні ресурси. Стратегічне планування наперед враховує можливості та загрози зовнішнього оточення й допускає розроблення декількох варіантів сценаріїв і моделей розвитку, які, за потреби, корегуються та адаптуються до змін, що відбуваються в економіці та суспільстві. Від того наскільки правильно визначені та структуровані стратегічні завдання, наскільки послідовні заплановані заходи, залежить успіх економічного розвитку соціально-економічної системи та добробут її мешканців. Стратегічне управління, є основою стабільного розвитку і забезпечення стійкості економічної системи й уже більш двох десятиліть є одним із загальновизнаних напрямків розвитку економічної науки в промислово розвинутих країнах. За цей період по даній проблематиці випущений не один десяток монографій і підручників, видаються спеціалізовані журнали, сформувалися наукові школи й напрямки. Успіх у бізнесі - результат ділової стратегії, яку компанія визначила та випливає. Реалізація стратегії є ключовим важелем сталого розвитку бізнесу та виживання. Хороше стратегічне управління - це відмінність успішних компаній від тих, кому цього не вистачає. Ця стаття розглядає стратегію як цілісний погляд на підприємство, потім розглядає стратегічне управління як взаємодію підприємства з навколишнім середовищем та аналізує стратегічне управління як послідовне поведінку підприємства, все з урахуванням стратегічного управління як способу формування майбутнє підприємства. Для стратегічного управління ми читаємо модель стратегічного управління Уїлена-Гюнґера як послідовну поведінку.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

В. Крампот, УНІОН –Університет імені М. Тесли

кандидат наук, доцент, факультет інформатики та техніки

О. Гайдобранський, УНІОН –Університет імені М. Тесли

кандидат наук, доцент, факультет інформатики та техніки

Посилання

Thompson, A. and Strickland, A. J. (2015), Strateški menadžment: U potrazi za konkurentstkom prednošću. Zagreb: Mate d.o.o., p. 34.

Mencer, I. (2012), Strateški menadžment: Upravljanje razvojem poduzeća. Zagreb: TEB Poslovno savjetovanje d.o.o., p. 56.

Lasserre, P. (2012), Global Strategic Management. London: Palgrave MacMilan, p. 82.

Krmpot, V. (2016), Uticaj tendencija razvoja multiplarnog sveta na privredni razvoj Srbije, Doktorska disertacija, Fakultet za poslovne studije i pravo, Beograd, pp 111-112.

Freeman, R. E. (2012), Strategic Management: A Stakeholder Approach. Cambridge: Cambridge Univesity Press, p. 242.

Krmpot, V. (2014), Change Management. International Conference “Application of new technologies in management”, ANTIM, April 2014. Proceedings, p 125

Hitt, M. A. (2016), Strategic Management: Competitiveness & Globalization. Melbourne: Cengage Learning Australia, p. 78.

Downloads

Опубліковано

2020-03-04

Як цитувати

Крампот, В., & Гайдобранський, О. (2020). СТРАТЕГІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ЯК УМОВА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕСПУБЛІКИ СЕРБІЯ. Вчені записки Університету «КРОК», (1 (57), 39–43. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-57-39-43

Номер

Розділ

Розділ 2. Міжнародні економічні відносини