УПРАВЛІННЯ РИНКОМ КОНСЕРВОВАНИХ ФРУКТІВ ТА ОВОЧІВ УКРАЇНИ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-58-82-87

Ключові слова:

овочепереробна промисловість України, консервація фруктів та овочів, виробництво, споживач, асортимент, ринок консервації фруктів та овочів

Анотація

У статті висвітлено ситуацію та основні тенденції розвитку українського ринку плодоовочевої консервації, , серед яких виділено необхідність інвестування, розширення обсягів виробництва, зростання конкуренції  та натуральних і маринадних консервів, джемів і пюре, сокової продукції, томатної продукції, а також консервів дієтичних і для дитячого харчування. В ході вивчення ринку розглянуто залежність від товарної категорії, споживання консервованих овочів і закусок, яка коливається з різною інтенсивністю. Виділено основні сегменти ринку, а саме основна частина українського виробництва в цій сфері зосереджена на переробці помідорів, більше половини з яких перетворюються на вітчизняних консервних заводах в томатну пасту і пюре Серед інших популярних у виробників і споживачів видів консервації - горошок і кукурудза, яким наші господині знаходять найширше застосування. Визначено, що в останній період вітчизняний ринок овочевої продукції належить до значних за вартістю, витратами та ефективністю інститутів, що характеризується суперечливими трендами розвитку. Центральне місце у структурі ринку належить оптовій і роздрібній торгівлі, ринковій інфраструктурі; саме ці елементи визначають товарний оборот галузі, а також технологічні перспективи. Робота висвітлює основні проблеми, зокрема відсутність ефективної системи продажів, адекватно розвиненої логістики. Визначено обсяги, ємності і темпи зростання ринку. Робота охоплює всі сегменти функціонування ринку: від розвитку сировинної бази та ціноутворення на овочі та фрукти до внутрішньої і зовнішньої торгівлі готової консервованої плодоовочевої продукцією, а також зростання якості продукції; розширення асортименту; розширення сегменту екологічно чистої продукції. Для розвитку ринку консервованих плодів та овочів пропонується зайнятися покращенням якості та безпеки продукції, оптимізувати цінову політику, зосередити зусилля на зростанні виробничих потужностей та обсягу продажу.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Біографії авторів

О. І. Кузьменко, Університет імені Альфреда Нобеля

к.е.н., доцент, доцент кафедри підприємництво, торгівля та біржова діяльность

В. М. Орлова, Університет імені Альфреда Нобеля

к.техн.н., доцент, завідувачка кафедри підприємництво, торгівля та біржова діяльность

О. Р. Сергєєва, Університет імені Альфреда Нобеля

к.н.держ.упр., доцент, доцент кафедри підприємництво, торгівля та біржова діяльность

Посилання

Nykolaeva, M. A. (2020), Tovarovedenye Plodov Y Ovoshchei Uchebnyk Dlia Vuzov [Commodity Analysis of Fruits And Vegetables: Textbook For High Schools], Ekonomyka, Moscow, 228 p.

Export of canned fruits and vegetables to Europe (2020), retrieved from : https://www.cbi.eu/market-information/processed-fruit-vegetables-edible-nuts/canned-fruit-vegetables/europe/.

Official site of the State Statistics Committee of Ukraine (2020), retrieved from : htth://www.ukrstat.gov.ua.

Business Internet Weekly (2020), retrieved from : http://www.buzness.ua/.

Fruit and vegetable sector: what is required today? (2020), retrieved from : https://trademaster.ua/ryinki_food/312385.

Canning market of Ukraine: fruits and vegetables (2020), retrieved from : https://marketing.rbc.ua/news/2012-08-16/5140.

Downloads

Опубліковано

2020-06-05

Як цитувати

Кузьменко, О. І., Орлова, В. М., & Сергєєва, О. Р. (2020). УПРАВЛІННЯ РИНКОМ КОНСЕРВОВАНИХ ФРУКТІВ ТА ОВОЧІВ УКРАЇНИ. Вчені записки Університету «КРОК», (2 (58), 82–87. https://doi.org/10.31732/2663-2209-2020-58-82-87

Номер

Розділ

Розділ 5. Публічне управління та адміністрування